Hakkımızda


Bu blog sayfasında biz, bir kaç meraklı ve araştırmacı genç blogger olarak İngilizce eğitimiyle ilgili bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak suretiyle, Google'a İngilizce öğrenmek istiyorum diye arama yaptıran arkadaşlarımıza yardımcı olmak istedik. Bu zamanda yabancı bir dil konuşabilmek, özellikle de İngilizce öğrenmek eskisine oranla çok daha önemli duruma gelmiştir. Bildiğiniz gibi teknolojide ve bilhassa da internet teknolojisinde bulunduğumuz bu nokta hayatımızı bambaşka bir yere getirmiş bulunmaktadır. Günümüzde yalnızda birkaç saniye içinde dünyadaki diğer insanlarla iletişime geçebiliyoruz. Toplumsal yaşam gibi iş hayatı da söz konusu gelişime uyum sağlamış, dünyadaki tüm ülkelere mal ve hizmet ihracatı yapar konuma gelmişlerdir.

Teknoloji ve internetteki gelişme ve ilerlemeler İngilizce öğrenmeyi daha önemli hale getirdiği gibi, bir yandan da kolay hale de indirgemiştir. İngilizce öğrenmek amacıyla artık İngilizce kurslarına binlerce lira para ödemenize veya senelerce yurt dışında yaşamanıza gerek kalmamıştır. İnternet üzerinden kolay ve etkili bir biçimde online İngilizce öğrenmek mümkündür.

Online İngilizce Öğreniyorum

online İngilizce öğreniyorumBiz de bu sayfamızda, evde online İngilizce öğreniyorum diye düşünenler için çeşitli faydalı içerikler paylaşacağız. Elbette internette çok fazla web sitesi arasından hangi birini takip etmeliyim hususunda kafası karışanlar da bu şekilde merak ettikleri şeyin cevabını keşfetmiş olacaklardır.

Sayfamızda paylaşacağımız içerikler içinde İngilizce videolar, İngilizce dil bilgisi konuları, mp3 audio şeklinde İngilizce dersleri ve de daha pek çok kaliteli İngilizce dersleri gibi şeyler olacaktır. Özellikle de alışıla gelmiş eğitim sisteminin tersine, dil bilgisi odaklı bir eğitim yaklaşımı değil, uygulamalı dinleme ve pratik ağırlıklı bir eğitim-öğretim metodunu tavsiye ettiğimiz için söz konusu dinleme ve pratik İngilizce dersleri paylaşımına öncelik vermeyi düşünüyoruz.

Bunun yanı sıra bizim ülkemizde ne yazık ki “anlıyorum ama konuşamıyorum” diye kendini ifade eden öğrencilerin çok fazla olduğunu bildiğimizden bu sayfada pratik, kolay ve hızlı İngilizce öğrenme metotlarına sıkça dikkat çekeceğiz. Paylaşacağımız söz konusu yöntemler sayesinde, İngilizce kelimeler ve de manalarını oldukça kolay ve etkili bir şekilde algılayıp çok daha uzun bir süre hatırlayacak bununla birlikte İngilizce konuşma hususunda kendinizi oldukça güvenli hissedeceksiniz.

İngilizce Eğitim Setleri

Yeri gelmişken hemen belirtelim ki; hızlı ve kolay İngilizce öğrenme tekniklerini biliyor olmak yetmez hayata geçirmek şarttır. Söz konusu metotları ve de İngilizce eğitim seti içindeki mp3 biçimindeki kısa hikaye İngilizce eğitimleri içeriklerini mümkünse her gün bol tekrarlı olarak uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Sizler de online İngilizce öğreniyorum diyorsanız, sayfamızdaki eğitimleri ve de tavsiyeleri faydalı buluyorsanız, işte bu sayfayı facebook veya diğer sosyal medya sayfalarınızda 1 kere tavsiye ederek bizlere yardımcı olabilirsiniz. Paylaşım ve de önerilerinizle de bizlere yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Temel İngilizce Başlangıç Seti 

Sıfırdan İngilizce öğreniyorum diyenler için Rahat İngilizce eğitim setini öneriyoruz. Bu set tamamen yeni başlayanların kolayca anlayabileceği ve sıkılmadan İngilizce öğrenebileceği bir kaynak niteliğindedir. Piyasadaki klasik metotların aksine İngilizceyi sevmenize, istekli ve etkili bir öğrenme motivasyonu ile hızlı bir ivme yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Temel İngilizce başlangıç setinde bulunan mini hikaye dersleri sistemin en güçlü ve etkili parçasıdır. Mini hikaye derslerinde, gramer bölümünde işlenen konuyla ilgili küçük ve eğlenceli bir hikaye dinlersiniz. Sonra bu hikayeyle ilgili sorulan kolay sorulara yüksek sesle cevap vermeye çalışırsınız. Böylece daha ilk dersten itibaren konuşma pratiği yapmış olursunuz. Tekrarlı soru cevap hikayeleriyle bir çok İngilizce kelimeler ve anlamlarını konuşma sırasında kullanabilecek düzeyde öğrenmiş olursunuz.

Temel İngilizce başlangıç seti, mp3 formatındaki dinleme derslerinden oluşur. Her dersin PDF formatında yazılı dokümanı vardır. Böylece dersleri dinlerken aynı anda okuyarak da takip edebilir, İngilizce kelimeler için yazılış ve teleffuzları öğrenmiş olursunuz.

Orta Seviye İngilizce Seti

İngilizce günlük konuşmaları ve yazışmaları anlayabiliyorum ama sıra konuşmaya gelince tutulup kalıyorum diyenler için Effortless English seti son sürümü olan Power English setini öneriyoruz. Bu sette de biraz önce anlattığımız temel İngilizce başlangıç seti için söylediğimiz gibi tekrarlı soru cevap yöntemi kullanan mini hikayelerle İngilizce konuşma becerinizi geliştirebilirsiniz.

Yine Effortless English metodu ile hazırlanan Learn Real English eğitim seti de benzer bir yöntemle gerçek İngilizce konuşmalar üzerinden pek çok İngilizce deyim, ifade ve slang İngilizce kelimeler içeren derslerden oluşur.

    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder

Akıcı ingilizce konuşmak - Yorumlarınız Değerlidir