Amerikan İngilizcesi Günlük Konuşmalar 4Jeniffer ile Amerikan İngilizcesi günlük konuşma dilindeki yeni kelimeler, telaffuzdaki ve gramer yapısındaki değişiklikleri öğrenmeye devam ediyoruz. Bu derslerimiz, günlük hayatta kullanılan gerçek İngilizceyi daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır. Şimdi yukarıdaki video dersimizi tekrarlı olarak izleyerek, günlük konuşma İngilizcesinde meydana gelen değişimleri öğrenelim.

Amerikan ingilizcesindeki kelimeler:

Give (someone) a hand: birine yardım etmek; birini alkışlamak

Goof up: bozmak, becerememek, yüzüne gözüne bulaştırmak. Bazı insanlar screw up ifadadesini kullanırlar. Ancak screw up ifadesi daha kötü durumlar için yaygın olarak kullanılır.

See?: Anladın mı? Anlıyor musun?

Amerikan İngilizcesinde Telaffuz:

Can you gimme a hand? “Give me” ifadesi, konuşma dilinde “gimme” olarak telaffuz edilebilmektedir.

Whaddya doin’: “What are you” ifadesi “whaddya” olarak telaffuz edilmiştir. Ayrıca “ing” ile biten fiillerin sonundaki “g” konuşma dilinde genellikle düşer.

Lemme see: “Let me” ifadesi, konuşma dilinde “lemme” olarak telaffuz edilmektedir.

You just hafta put these on the other way: “have to” ifadesi, konuşma dilinde genellikle “hafta” olarak telaffuz edilir.

Konuşma İngilizcesinde Gramer:

See?: Cümledeki bazı kelimeler düşmektedir. Tam cümle şu şekildedir: Do you see?

Amerikan ingilizcesi (günlük konuşmalar) derslerimizden de anlaşıldığı gibi gerçek hayatta kullanılan konuşma ingilizcesiyle, bizim yıllardır okullarda ve kurslarda öğrendiğimiz kitap ingilizcesi farklıdır. Gerçek ingilizce öğrenmek için, sizlere daha önce bahsettiğimiz Effortless English Programını kullanabilirsiniz.

PAYLAŞMAK GÜZELDİR:

Merhaba arkadaşlar, internetten İngilizce öğrenmek istiyorum diyenlere yardımcı olmak için bir çok faydalı içerikleri sitemizde paylaşıyoruz. Yayınladığımız İngilizce video dersleri, makaleler ve mp3 dinleme derslerini faydalı buluyorsanız, sosyal medyada sitemizi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Hepinize teşekkür ediyor, İngilizce eğitiminizde başarılar diliyoruz.

    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder

Akıcı ingilizce konuşmak - Yorumlarınız Değerlidir