İngilizce Kelime Öğren Video 11a: Babalar GünüBir süredir ingilizce kelime öğren video derslerine ara vermiştik. Şimdi kaldığımız yerden devam ediyoruz. İngilizce Kelime Öğren Video 11a: Babalar Günü dersimizde make fiili ile phrase (kelime grubu) oluşturmayı öğreneceğiz.Bu bölümde öğreneceğimiz yeni ingilizce kelimelerin anlamlarını aşağıda inceleyelim.

Set phrase, ingilizcede genellikle beraber kullanılan bir ya da birkaç kelimeden oluşan kelime grubunun, yep yeni bir anlam ifade etmesidir. Bu tür kelime gruplarında hangi kelimenin hangi kelime grubu yapmak için kullanılacağını iyi bilmek gerekir. Örnek vermek gerekirse, İngilizcede DO a mistake ifadesi kullanılmaz. Onun yerine MAKE a Mistake ifadesi kullanılır.

Yukarıdaki ingilizce kelime öğren video dersimizde, Make ile oluşturulan 12 phrase (kelime grubu) öğrenecek ve bunların kullanımlarına ilişkin örnek ve alıştırmaları izleyeceğiz. Bu ilk bölümde öğreneceğimiz 8 adet ingilizce phrase anlamları aşağıdaki gibidir.

Make Do / Make Do With: idare etmek, yetinmek
Make a point of (doing something): önem vermek, dikkat etmek, özen göstermek
Make up your mind: karar vermek, karara varmak
Make the most of something: bir şeyden azami derecede faydalanmak
Make something of yourself: başarılı olmak, saygı duyulan biri olmak
Make plans: Planlar yapmak.
Make a acquaintance of: Biriyle tanışmak, kendini tanıtmak
Make a life for yourself: yerini bulmak; bir evi, işi ve ailesi olmak. Mutlu olacağı bir hayata sahip olmak.

Sitemizdeki ingilizce öğrenme video derslerimizi tekrarlı olarak izlemenizi öneriyoruz. Böylece yeni kelime ve phrase anlamlarını özümseyerek öğrenebilirsiniz. Make ile oluşturulan diğer 4 adet phrase anlamlarını bir sonraki video dersimizde öğreneceğiz.

Ayrıca sizlere daha önce bahsettiğimiz Effortless English Sistemindeki mp3 derslerini kullanarak bir çok yeni kelime ve phrase (kelime grubunu) otomatik olarak öğrenebilirsiniz. 

PAYLAŞMAK GÜZELDİR:

Merhaba arkadaşlar, internetten İngilizce öğrenmek istiyorum diyenlere yardımcı olmak için bir çok faydalı içerikleri sitemizde paylaşıyoruz. Yayınladığımız İngilizce video dersleri, makaleler ve mp3 dinleme derslerini faydalı buluyorsanız, sosyal medyada sitemizi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Hepinize teşekkür ediyor, İngilizce eğitiminizde başarılar diliyoruz.

    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder

Akıcı ingilizce konuşmak - Yorumlarınız Değerlidir